Kiwi dort

16.4.2008
Potřebujeme:

Korpus: 12,5dkg polohrubé mouky, 10dkg cukr krupice, 3 vajíčka, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva, 5 lžic oleje, 2-3 lžíce mléka Krém: 1/2 L mléka, 2x vanilkový puding, vanilkový cukr, rum, kostka másla
Dohotovení: 5-6 kiwi (podle velikosti), mléčná čokoláda, marmeláda, rum, sekané mandle

Jak na to:

Korpus: Do mouky zamícháme kypřící prášek. Do cukru vanilkový cukr a rozdělíme ho na dvě části. Vajíčka rozdělíme do dvou misek na bílky a žloutky. Bílky vyšleháme z půlkou cukru do husté pěny. Pak vyšleháme žloutky z druhou polovinou cukru a za postupného přilévání oleje. Hmoty opatrně spojíme a přidáváme mouku nakonec podle hustoty přidáme mléko. Dáme do vysypané formy péct na 170 C (elektrická trouba)
Krém: Uděláme klasický puding ale místo jednoho sáčku dáme do 1/2l mléka sáčky dva. Když je puding hotov dáme ho do vodní lázně a za občasného míchání počkáme až ochladne. Potom přidáme na kostky nakrájené máslo, vanilkový cukr, rum a vyšleháme hladký krém.
Dohotovení: Korpus rozkrojíme na půl, pokapeme rumem a natřeme marmeládou. Poté rozetřeme vrstvu krému a klademe na kolečka nakrájené kiwi, přetřeme další vrstvou krému a přiložíme vrchní část korpusu, zbytkem krému obmažeme celý dort. Obsypeme sekanými mandlemi a na vrch klademe plátky kiwi. Rozpustíme si čokoládu a kornoutkem každý plátek kiwi přestříkáme. Pokud máme můžeme kiwi přetřeme rozpuštěnou želatinou. Dort se může udělat z libovolným ovocem.

Podobné recepty:

Zelený Shrek, Dort se želatinou, Fantastický kiwi dort, Kiwi dort, Zelená laguna