Vánoční cop

Potřebujeme:

600 g hladké mouky, 25-30 g kvasnic, 70 g cukru, 1 vejce, 2 žloutky, 1 KL soli, 2 dcl mléka, 125 g másla
Ořechová nádivka: 1,5 dcl mléka, 180 g práškového cukru, 1 balíček vanilkového cukru , 250 g mletých ořechů, 30 g piškotových omrvín
Maková nádivka: 1,5 dcl mléka, 200 g cukru, 250 g mletého máku
Tvarohová náplň: 250 g tvarohu, 1 vejce, 80 g moučkového cukru, špetku soli, 3 lžíce krupice, 2 lžíce nabobtnalých rozinek

Jak na to:

Mouku se solí prosejeme a připravíme si kvásek. Potom přidáme změklé máslo, žloutky, vejce a dobře těsto vypracujeme. Těsto po vykynutí promícháme a rozdělíme ho na 3 části a každou část rozválíme na plát dlouhý jako plech. Každý plát potřeme jinou náplní a svineme. Záviny spleteme do copu a konce zatlačíme. Vrch potřeme rozšlehaným vejcem. Cop položíme na vymazaný plech a při teplotě 175 C pečeme asi 50 minut.
Ořechová nádivka: V horkém mléce rozpustíme cukr, necháme ho sevřít, vsypeme ořechy, zamícháme a do odstaveného vmícháme piškotové drobky. Maková náplň: V horkém mléce rozpustíme cukr, necháme povařit, přimícháme mák a odložíme vychladnout.
Tvarohová náplň: Vše spolu smícháme. Nádivku plníme na plech klasicky na sebe - těsto, nádivka, těsto, nádivka ..... na poslední nádivku uděláme šikmou mřížku (po úhlopříčce) z těsta natenučko vyvaleného. Je dobré když ta poslední vrstva nádivky je tmavá. Upečený cop trošku posypeme moučkovým cukrem.

Podobné recepty:

Novoroční bábovka, Ořechový cop, Vánoční cop, Vánoční cukroví, Ořechový cop