Tvarohový koláč s rybízem

30.6.2010
Potřebujeme:

Těsto: 350 g polohr mouky, 1 vanilk.cukr, 100 g moučk.cukru, 200 g másla, 1 vejce
Tvarohová směs: 250 g rybízu, 100 g másla, 4 vejce, 750 g tvarohu (3 vaničky), 1 vanilk.cukr, 2 lžíce citr.kůry a šťávy, 1 vanilkový pudink, 150 g moučk.cukru, 150 ml smetany ke šlehání, 50 g cukru na karamel

Jak na to:

Do mísy dáme mouku + vanilk.cukr, moučk.cukr, máslo nastrouhané na vločky a vejce. Uděláme těsto, dáme do folie na 30 min do lednice.
Rybíz omyjem a necháme okapat. Do mísy dáme změklé máslo, moučk.cukr a postupně vmícháme vejce, tvaroh, vanilk.cukr, citr.kůru a šťávu a pudink.prášek. Smetanu ušlaháme dopevna a zapracujeme do tvarohové směsi.
Těsto vyválíme na pomoučeném válu, do rozvírací formy dáme pečící papír (příp. deláme na normálním peč.plechu) a naplníme těstem. Polovinu tvaroh.směsi rozetřeme na těsto, navrstvíme rybízem a rozetřeme druhou půlku těsta a uhladíme.
Troubu předehřejem na 175 st. Do menšího rendlíku dáme cukr a 1 lžíci vody a zahříváme dokud cukr nezkaramelizuje. Tekutý karamel rzodělíme na povrchu dortu. Koláč pečeme asi 35 min, potom snížíme teplotu na 150 st. a ještě asi 20 min pečeme.

Podobné recepty:

Šlehačkovo-tvarohový krém s rybízem, Tvarohový koláč, Ovocný koláč bez mléka a vajec, Rybízový koláč, Tvarohový koláč pod peřinkou